Wszystkie artykuły

Warsztaty: "Wizualizacja dźwięku"

 

W piątek 10.05.2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Wizualizacja dźwięku”, które miały na celu zobrazować, jak wyglądają otaczające nas dźwięki.

Warsztaty przeprowadził Pan Kuba, który jest elektronikiem-muzykiem-pasjonatą. Wszystko rozpoczęło się od zobrazowania fali dźwiękowej za pomocą głośników wysoko i niskotonowych. Na głośnikach położone były różnego rodzaju blaszki z wysypanym na nich piaskiem. Po włączeniu dźwięku o danej częstotliwości piasek układał się w przeróżne kształty. Podobnie było z głośnikiem wypełnionym… wodą lub surowym jajkiem. Ponadto za pomocą tuby wypełnionej styropianowymi kulkami mogliśmy zaobserwować, jak układa się fala dźwiękowa. Jednak najwięcej frajdy dało nam „strzelanie” falą dźwiękową do piramidy plastikowych kubków.


"Pewnego dnia w Breslau"

 

14 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja gry miejskiej, tym razem w klimacie czasów przedwojennego Wrocławia. Udział w wydarzeniu wzięło ok. 40 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup: studentów, lekarzy, budowniczych, poetów, bankierów, fizyków, komików i sportowców. Wszystkie zadania były wykonywane w konspiracji. Podstawą prawidłowo wykonanego celu dnia, była współpraca. Ideą gry było przeniesienie się do roku 1937, w którym Polacy, mieszkający w ówczesnym Breslau, byli obserwowani przez nazistów.

Każda z grup miała do zrealizowania inny plan dnia, który był prezentowany na podsumowującym, tajnym spotkaniu wszystkich uczestników w kinie Nowe Horyzonty.


Obóz wędrowny w Karkonoszach

 

W dniach 30.06 - 08.07 2018 roku, podczas obozu wędrownego mieliśmy okazję zwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Karkonoszy, Gór Wałbrzyskich oraz Gór Sowich. W ciągu 8 dni, przeszliśmy pieszo 160 km. Był to dla nas czas niezwykły…

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Szklarskiej Porębie, skąd to wyruszyliśmy do miejscowości Sosnówka, podziwiając po drodze piękno Wodospadu Szklarki i innych urokliwych zakątków. Nadszedł czas na pierwszy nocleg, dzięki któremu zregenerowaliśmy nasze zmęczone wędrówką nogi. Następnego dnia ruszyliśmy do miejscowości Kowary, po drodze mieliśmy do wykonania przeróżne zadania, które umiliły nam wędrówkę i spowodowały, iż droga okazała się niezbyt długa.


Dzień sportu - czyli równe szanse

 

2 września 2018 roku odbył się Dzień Sportu dla młodzieży w hali sportowej przy RAFAKO.

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło sześć, mieszanych drużyn, które wyłoniły się na początku spotkania. Graliśmy w trzy dyscypliny sportowe: koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Każdy znalazł coś dla siebie. Wszystkie wyniki meczów były wyświetlane na ekranie monitora, dzięki czemu na bieżąco mogliśmy śledzić wyniki. Fotograf robił zdjęcia, które na zakończenie zostały nam wyświetlone na rzutniku. Walka była zacięta i wyrównana, ale wszyscy staraliśmy się grać fair play. W czasie całego turnieju działała kawiarenka, w której można było poczęstować się pysznymi, domowymi ciastami. Bardzo miło wspominam ten wspólnie, spędzony czas.


Gra miejska "Spotkanie klasowe"

 

Dnia 20 maja 2017 r. we Wrocławiu odbyła się gra miejska o nazwie „Spotkanie klasowe”. Zorganizowali ją wolontariusze naszej STACJI. Fabuła dotyczyła losów Mai Olszewskiej, fikcyjnej postaci stworzonej na potrzeby gry. W wydarzeniu wzięło udział 35 osób. W celu przyciągnięcia takiej ilości osób, zostało utworzone specjalne wydarzenie na Facebooku, na którym umieszczane były wszystkie informacje organizacyjne  i materiały pomocne do rozwiązania zagadek już w trakcie samej gry. W różnych częściach miasta rozwieszono plakaty zachęcające do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup. Każda z nich musiała wybrać swojego kapitana, dodatkowo wymyślić nazwę swojej drużyny oraz okrzyk.


Wyjazd do JumpCity

 

23 marca 2019 roku odbył się zorganizowany wyjazd młodzieży do JumpCity Katowice. Młodzi uczestnicy z Rybnika, Żor oraz okolic pod okiem opiekunów mieli okazję wyszaleć się w parku trampolin. Ta niecodzienna atrakcja cieszy się wśród młodzieży coraz to większym zainteresowaniem. Na miejscu czekała nas bardzo profesjonalna obsługa, chwilę po przejściu progu budynku mogliśmy już zakładać antypoślizgowe skarpetki na nasze nogi. Pomimo ogromu drzemiącej w nas energii, zaczęliśmy od tego co najważniejsze – krótki instruktaż BHP i rozgrzewka pod okiem trenera. Boisko do zbijaka oraz basen gąbek – to te atrakcje najbardziej przypadły uczestnikom do gustu. Można śmiało powiedzieć że morze pełne miękkich sześcianów pozwoliło każdemu przełamać lęki do powietrznych akrobacji.


Loading...
Loading...