Wszystkie artykuły

Obóz w grodzie warownym

 

Trochę z historii....

Byczyna-leży na północno - zachodnim krańcu Wyżyny Śląskiej, około 19 km na północ od Kluczborka w województwie opolskim. Największym atutem Byczyny jest historia. To ona sprawiła, że miasteczko postawiło na rozwój turystyki i teraz cieszy się ogromną liczbą gości, którzy coraz częściej przybywają by skorzystać z proponowanej oferty turystycznej miasta.

Zabytkowe budowle, średniowieczne mury i rycerska warownia (ze zbrojownią, kuźnią, narzędziami tortur) stanowiąca miejsce, w którym zatrzymał się czas, to tylko niektóre z walorów i atrakcji, jakie ma do zaoferowania gmina. 


Obóz wędrowny w Bieszczadach

 

Obóz zorganizowany był na początku lipca 2015 r., a jego trasa obejmowała odcinek 127 kilometrów prowadzący z Sanoka do Zagórza.  Każdy uczestnik miał sposobność poznać tamte tereny zarówno od strony dzikich leśnych szlaków, małych wiosek jak i większych bieszczadzkich kurortów turystycznych, takich, jak np. Ustrzyki Dolne.  

Każdego dnia młodzież miała za zadanie zapoznać się, z jednym zagadnieniem związanym z szeroko pojętą szkołą przetrwania- zaczynając od orientacji w terenie z mapą, a kończąc na pierwszej pomocy i wiązaniu różnego rodzaju węzłów.   Tym co najbardziej urzekło mnie na tej wyprawie była atmosfera jaka panowała między wszystkimi uczestnikami- zarówno młodzieżą  jak i opiekunami.


Obóz żeglarski na Mazurach

 

Niedziela 10.07.2016r.- dzień 1

Naszym dzisiejszym celem była Piękna Góra. Co prawda, góry nie było, ale jakieś piękno to miejsce miało. Dojechaliśmy tam po 11 godzinach podróży, nie była ona męcząca, ale wszyscy czekali z niecierpliwością aby dotrzeć na miejsce. Kiedy wyszliśmy z autokaru i wypakowaliśmy bagaże, zostaliśmy podzieleni na zespoły. Po podziale, poszliśmy zobaczyć nasz jacht "ASTER". Na kolację mieliśmy zorganizowane ognisko. Śpiewaliśmy szanty. Jako bardzo oszczędna grupa zjedliśmy 6 z 14 kiełbas, a resztę wzięliśmy na pokład, aby zrobić z nich jutrzejsze śniadanie i obiad.  (Załoga Raczków)


Alter Sport Festiwal

 

W dniach 15 – 16 września 2017 r. odbyła się pierwsza edycja Alter Sport Festiwal w Rybniku. Zadaniem organizatorów imprezy – Miasto Rybnik oraz MOSiR w Rybniku, było zwrócenie uwagi mieszkańców na alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Zainteresowani, którzy w tych dniach wzięli udział w festiwalu nie zawiedli się. Przybyli na imprezę mieszkańcy Rybnika i okolic mogli podziwiać w akcji sportowców uprawiających min. mountainboard, street workout, tchoukball, strzelectwo czy boks. Można było poznać zasady gry w Bilard indyjski. 


Warsztaty z wizażu i stylizacji ...

 

16 marca 2019 r. odbyły się warsztaty z wizażu i stylizacji pt. „Być kobietą, być kobietą…”. W pierwszej części starsze i młodsze kobietki mogły dowiedzieć się czegoś więcej na temat pielęgnacji, upiększania i samego makijażu. Profesjonalna kosmetyczka bardzo ciekawie mówiła na tematy dotyczące: rodzaju cery, higieny skóry, produktów do higieny twarzy, kształtach twarzy ich modelowaniu oraz o makijażu dziennym a także jak szybko i łatwo przeobrazić go w makijaż wieczorowy. Następnie uczestniczki zabrały się do pracy w parach samodzielnie wykonując makijaż dzienny i wieczorowy pod okiem naszej profesjonalistki. Po pierwszej dwugodzinnej części przyszedł czas na kawę i małe co nieco na deser.


Spotkanie z pasjonatem turystyki rowerowej

 

W listopadzie 2016 r. we współpracy z DK Bakara we Wrocławiu zorganizowaliśmy spotkanie z pedagogiem, terapeutą a zarazem pasjonatem turystyki rowerowej Panem Andrzejem Mikieko, który poprzez relacje z wycieczki rowerowej z Pasawy do Bratysławy wzdłuż Dunaju przybliżył tło historyczno-kulturowe wspomnianych terenów, a także walory turystyczne. Głównym celem było jednak zachęcenie licznie zgromadzonej widowni do własnego wysiłku oraz poszukiwania aktywnych form spędzania wolnego czasu co jest jednym z podstawowych czynników zadowolenia w życiu i wolności od używek. Poprzez liczne pytania zgromadzonej widowni i żywą reakcję, spotkanie możemy uznać za udane.Loading...
Loading...